Кофердам

Кофердам – ​​що це і для чого він потрібен?

Кофердам (анг. Рабердам)- ​​це спеціальна латексна хустинка, яка забезпечує ізоляцію від ротової порожнини одного або декількох зубів у процесі стоматологічного лікування.

Накладання кофердама відбувається таким чином: у латексній хустині спеціальним інструментом пробивається необхідна кількість отворів, потім хустину фіксують за допомогою спеціальних затискачів-кламів.

Як кофердам впливає на лікування?

Кофердам істотно спрощує процес лікування. Він полегшує доступ до необхідної ділянки і покращує огляд, запобігає потраплянню небажаної рідини на зуб, такої як слина і кров, а отже – істотно перешкоджає забрудненню робочого простору мікроорганізмами, які можуть викликати ускладнення. До того ж, у разі попадання рідини, знижується якість з’єднання зуба і пломби. Навіть тієї кількості вологи, яку виділяє людина під час дихання, достатньо, щоб скоротити термін служби пломби і збільшити ймовірність повторного походу до стоматолога.

Записатись на прийом
Залиште Ваш номер телефону, ми Вам передзвонимо

  Переваги використання кофердама для пацієнтів:

  • Безпека. Пацієнт захищений від таких неприємних ситуацій, як потрапляння в ротову порожнину (або навіть проковтування) інструментів, композитних матеріалів і різних розчинів.
  • Зменшення можливості алергії на медикаментозні препарати під час стоматологічного втручання, шляхом зниження рівня безпосередньої їх взаємодії з тканинами ротової порожнини.
  • Зведення до мінімуму дискомфортних відчуттів, що виникають при натисканні пальців стоматолога для опори. Пацієнт не відчуває, що маніпуляції здійснюються всередині ротової порожнини.
  • Зменшення перевтоми м’язів і суглобів, яке виникає через необхідність довго тримати рот у відкритому положенні.
  • Відсутність пересихання ротової порожнини, яке буває при використанні валиків з вати.
  • Деякі пацієнти відчувають блювотні рефлекси під час присутності валиків в ротовій порожнині – ці відчуття можна звести до мінімуму при використанні кофердама.
  • Можливість пацієнта ковтати в процесі процедури, не впливаючи на хід операції.

  У разі певних фізіологічних особливостей пацієнта (великий язик, великі щоки або губи), застосування кофердама дає можливість відсунути ці ділянки без будь-якого дискомфорту для пацієнта, що також знімає навантаження з лікаря.

  Використання кофердама в стоматології істотно полегшує лікування зубів для стоматолога і дає пацієнтові додатковий комфорт і безпеку.