Лікування карієсу

В Україні досі існує невтішна практика, коли пацієнти намагаються якнайдовше відтягнути лікування зубів через власні страхи або необізнаність у стоматологічних питаннях. На жаль, більшість звернень відбуваються вже з гострим болем та іншими незручностями, які створює карієс. Наша мета – допомогти відшукати проблему та усунути її ще задовго до больових відчуттів.

Що таке карієс і чому важливо вчасно його вилікувати?

Карієс – це стоматологічне інфекційне захворювання, яке викликає руйнування твердих тканин зуба (емалі та дентину).

Бактерії довкола зуба розщеплюють залишки їжі, створюючи кисле середовище, яке демінералізовує зубну емаль. Карієс має декілька стадій поширення: на стадії плями, поверхневий, середній, глибокий. Спочатку пацієнти можуть спостерігати невелику пляму, знебарвлення зуба, а далі виникають поглиблення або отвір.

Перші симптоми карієсу – це не лише біль на солодке, а й підвищена чутливість зубів на хімічні чи термічні подразники. Якщо ігнорувати цю проблему, вона призведе до руйнування зуба та його втрати, тож важливо вчасно звернутися до фахівців терапевтичної стоматології.

Записатись на прийом
Залиште Ваш номер телефону, ми Вам передзвонимо

  Методи лікування карієсу зубів розрізняються залежно від стадії захворювання. Неінвазивне лікування проводиться на ранніх стадіях, коли видимого ефекту можна досягти за допомогою медикаментозного лікування. Інвазивний метод передбачає препарування каріозної порожнини. Після постановки діагнозу і знеболювання, лікар видаляє всі уражені карієсом тканини зуба, не зачіпаючи при цьому здорові тканини. Завершальним етапом є відновлення втрачених тканин зуба сучасним фотополімерним матеріалом, попередньо ізолювавши зуб від слини та ясен кофердамом. Лікування карієсу зубів у глибокій стадії може потребувати декількох відвідувань стоматолога.

  Якісна реставрація повинна відповідати певним вимогам:

  • відновлювати втрачені тканини і анатомічну форму зуба
  • відповідати природньому кольору інших зубів
  • відновлювати щільний контакт з сусідніми зубами
  • бути точним продовженням тканин зуба,не чинити тиск на ясна і не травмувати їх.

  Тільки при дотриманні всіх цих вимог відреставрований зуб буде служити вам довго і змусить забути про всі попередні незручності, пов’язані з ним.

  Пам’ятайте, що запобігти пошкодженням зубів значно легше та вигідніше, ніж лікувати їх. Не нехтуйте правилами гігієни та перевіркою у стоматолога щопівроку. Ваші здорові зуби – це наша турбота!