Клініка Зубрицьких

Пародонтологія

Пародонтит і пародонтоз – у чому різниця?

Значній частині пацієнтів термін “пародонтоз” буде знайомим – його часто діагностували раніше, плутаючи з пародонтитом. Ми хочемо спростувати цей міф та розповісти про різницю між цими захворюваннями.

Перш за все, що таке періодонт (пародонт)? Так називають комплекс тканин, який відповідає за живлення зуба та його утримання в кістці (ясна, зв’язковий апарат тощо). Запально-інфекційне захворювання в навколишніх тканинах зуба, при якому руйнується опорний апарат, – це пародонтит. Пародонтоз, натомість, має хронічні ознаки та супроводжується зміною кісткових тканин довкола зуба з неминучим просіданням ясен. Пародонтоз виникає всього у 8% пацієнтів – до його симптомів належать блідість та свербіж у яснах, оголення зубів та підвищена чутливість, зубні відкладення.

Походження пародонтиту може бути різним: інфекційне (ускладнення карієсу або запального процесу), травматичне (одноразове чи хронічне травмування ясен), медикаментозне (після неправильного лікування запалень). Наші фахівці допоможуть знайти причину виникнення пародонтиту та запропонують оптимальне лікування.

Захворювання має характерні симптоми:

 • періодичні набряки та запалення ясен;
 • почервоніння (а інколи – посиніння) ясен, що супроводжуються болем;
 • якісне медичне обладнання та високі стандарти обробки;
 • утворення проміжків між зубами;
 • металічний присмак у роті та ін.

Стоматологічні захворювання підступні тим, що більшість часу симптоми не проявляються або у доволі легкій формі. Саме тому слід відвідувати свого лікаря навіть у випадку, якщо нічого не болить.

Записатись на прийом
Залиште Ваш номер телефону, ми Вам передзвонимо

  Поради від фахівців Клініки Зубрицьких

  Будь-яке лікування ми починаємо з ретельного обстеження, щоб оцінити ділянки ураження та визначити причину. Після цього потрібно видалити всі зубні відкладення, що накопичилися у ротовій порожнині, санація та лікування карієсу. Залежно від стадії поширення захворювань, їх можна усунути медикаментозно або за допомогою хірургічних маніпуляцій.

  Кожен випадок потребує індивідуального підходу, тож перед лікуванням наші стоматологи доступно описують ситуацію та рекомендоване лікування. А для того, щоб покращити стан зубів у домашніх умовах, дотримуйтесь кількох правил:

  • Гігієна рота – щодня!
  • Використовуйте зубну нитку для очищення ділянок між зубами;
  • Бажано використовувати фторидну зубну пасту та, окрім чищення, ополіскувати порожнину антибактеріальним препаратом;
  • Регулярно (двічі на рік) очищуйте зуби від нальоту зі стоматологом;

  Пародонтит і пародонтоз часто вражають зуби пацієнтів, які мають хронічні захворювання. Не нехтуйте щорічною діагностикою свого здоров’я!